IMG_0656 (1).jpg

 

Przebywanie lub trening w warunkach imitujących powietrze wysokogórskie poprawia wytrzymałość organizmu na poziomie morza jak i we właściwych warunkach górskich, co daje sportowcom realna przewagę nad innymi.

Poprzez adaptację układu krążeniowego, mięśniowego i zmianę właściwości krwi uzyskujemy efekt w postaci poprawy wytrzymałości i wydolności. Na podstawie bezpośrednich badań naukowych wiemy, że poprawa VO2max czy zmian mocy progowej może wynieść aż 10% w relacji do normalnych warunków. Poprawnie zastosowana hipoksja w formie treningu prowadzi do zmian adaptacji mięśni i zmian w mitochondriach, gdzie produkowana jest energia. Usprawnia się zarówno wydolność tlenowa jak i beztlenowa. Dzięki temu zupełnie legalnie zwiększane są możliwości organizmu do wysiłku. 

Specjalnie z myślą o kolarzach wyposażyliśmy nasza strefę hipoksji w trenażer Elite z rzeczywistym pomiarem mocy oraz specjalistyczne oprogramowanie. Dzięki programowi PerfPRO Studio można dowolnie zaplanować trening na mocy oraz daje daje on możliwość zapisu wszystkich paramentrów przebiegu treningu i ich kontroli podczas jego wykonywania. 

Stosując trening hipoksyczny zyskujemy:

↗ Poprawę możliwości organizmu podczas niedotlenienia

↗ Poprawę VO2max i wydolności progowej

↗ Wzrost rezerwy buforowej czyli możliwości intensywnego wysiłku interwałowego

↗ Poprawę ekonomii oddychania 

↗ Poprawę restytucji pomiędzy interwałowymi wysiłkami

↗ Pobudzenie metabolizmu i spalania tłuszczy m.in. poprzez zwiększone 

wydzielanie hormonu wzrostu 

Aby dowiedzieć się więcej skontaktuj się z nami pisząc na info@hypoint.pl. Po konsultacji z naszym specjalistą otrzymasz spersonalizowaną ofertę.

 
Tabelka Ceny 2018.png